Marko: Ricciardo ile anlaşmaya yakınız

Helmut Marko, Daniel Ricciardo ile anlaşmaya yakın olduklarını ve işlerin iyi gittiğini söyledi.

Marko: Ricciardo ile anlaşmaya yakınız Formula1

Adı Ferrari ve Mercedes ile anılan Avustralyalı pilota son olarak da McLaren’in yıllık 20 milyon dolarlık bir teklif yaptığı belirtilmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Marko şöyle konuştu.

“Birkaç küçük detay üzerinde konuşmaya devam ediyoruz. Honda ile anlaşmamızın ardından işlerin daha iyiye gideceğini düşünüyorum.

“2019’da onlarla birlikte zafere ulaşabiliriz. İyi bir şasimiz var ve pilotlarımızdan da çok memnunuz. Her şeyi bir araya getirebileceğimize inanıyorum.

“Son görüşmelerimizde Daniel ile de iyi bir yol kat ettik. Mercedes jargonuyla konuşmam gerekirse, sadece detaylar üzerinde konuşuyoruz.

“Şu an için öncelikle kendi evimizdeki yarışa odaklanmak istiyoruz. İyi bir sıralama turu geçirip yarışta daha rekabetçi olmalıyız. Umarım evimizdeki bu yarışı seyircilerimizin önünde kazanabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.