Verstappen: 2017’yi telafi etmek istiyorum

Max Verstappen, 2017 yılındaki yarışın henüz ilk turunda şanssız şekilde yarış dışı kalmasını hafta sonundaki yarışta telafi etmek istediğini söyledi.

Verstappen: 2017’yi telafi etmek istiyorum Formula1

Son olarak Fransa Gp’sinde iyi bir iş yapan ve yarışı 2.sırada noktalayan Hollandalı pilot, Red Bull Ring’deki yarışa da formda geliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Avusturya Gp’si her zaman özel yarışlardan biri olmuştur. Aynı zamanda Red Bull’un da evi ve birçok destekçimizi orada göreceğimize eminim.

“2 yıl önce burada podyuma çıkmayı başarmıştım. Ne yazık ki geçen sene ilk virajda yaşananlardan sonra yarış dışı kaldım ve bunu telafi etmek istiyorum.

“Çok keyifli bir pist, özellikle 2.sektörde sürmeyi çok seviyorum. Üst üste sola doğru olan iki viraj var ve orada limitleri zorlamak oldukça eğlenceli.

“Duyduğuma göre yaklaşık 5000 Hollandalı taraftar da yarış için gelecekmiş. Onları gördüğümde çok mutlu oluyorum, umarım kendi evimizde bizi destekleyenlere güzel bir şov sunabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.