Hakkinen: Leclerc Sauber’i farklı bir seviyeye getirdi

2 kez dünya şampiyonu Mika Hakkinen, Alfa Romeo Sauber’in çaylak pilotu Charles Leclerc’in takımı farklı bir seviyeye getirdiğini söyledi.

Hakkinen: Leclerc Sauber’i farklı bir seviyeye getirdi Formula1

Son 5 yarışın 4’ünde puan alan Monacolu pilot, performansıyla Ferrari koltuğu için de önemli adaylardan biri olarak gösterilmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hakkinen şöyle konuştu.

“Leclerc’in ne kadar hızlı bir isim olduğunu zaten alt serilerde yaptıklarından dolayı biliyorduk. İki sezon üst üste GP3 ve GP2’yi kazanmayı başarmıştı.

“Asıl şaşırtıcı olan ise rekabetçi olmayan bir araçla çaylak sezonun böyle bir başarılar elde etmesiydi. Alfa Romeo Sauber yeniden yapılan bir takım, ama onların en son ne zaman 5 yarışın 4’ünde puan aldıklarını hatırlamıyorum.

“Büyük takımlar her zaman onun gibi istikrarlı ve rekabetçi pilotlarla yarışmak ister. Bu yüzden de üzerindeki ilginin normal olduğunu düşünüyorum.

“Ferrari ile olan yakınlıklarından dolayı ilerleyen dönemlerde daha iyi duruma geleceklerini düşünüyorum. Charles Leclerc yakın gelecekte böyle devam ederse Ferrari adına yarışabilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.