Vettel: Fransa Gp’sini unutmalıyız

Sebastian Vettel, Fransa’daki kötü yarışı unutup, Red Bull Ring’de başarılı olmaya çalışmaları gerektiğini söyledi.

Vettel: Fransa Gp’sini unutmalıyız Formula1

Paul Ricard’daki yarışın startında Bottas’a temas eden ve kendisiyle birlikte Fin pilotun da yarışı kötü bir duruma sokan Ferrari pilotu, Avusturya’da iyi bir sonuç almak istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Bütün hafta sonunu göz önüne alırsak, Fransa Gp’si İspanya’ya göre çok daha iyiydi. İki pist arasındaki benzerlikler bu karşılaştırmayı yapmamızı kolaylaştırıyor.

“Avusturya’da olmayı her zaman sevmişimdir. Kışın kayak yapmak için de buraya çok geliyorum. Yarışmak ise çok daha büyük bir keyif veriyor.

“İyi bir aracımız var ve bu piste de uygun olacağını düşünüyorum. Ne kadar rekabetçi olacağımı söylemek için erken, ama iyi bir sonuç almaya çalışacağız.

“Hava durumu da Red Bull Ring’de belirleyici olabilir. Burada neler olacağını her zaman tahmin edemiyorsunuz. Umarım Pazar günü daha mutlu olan taraf biz oluruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.