Raikkonen sorunsuz bir hafta sonu bekliyor

Kimi Raikkonen, Avusturya’da sorunsuz bir hafta sonu beklediğini ve iyi bir sonuç alabileceklerini söyledi.

Raikkonen sorunsuz bir hafta sonu bekliyor Formula1

Paul Ricard’da iyi bir iş yapan ve Ricciardo’yu pist üstünde geçerek podyuma çıkan Fin pilot, buraya da oldukça formda geldi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Bu pisti seviyorum. Burada olmak çok eğlenceli ve ben de tadını çıkartmaya çalışacağım. İnsanlar da bizi gayet iyi şekilde karşılıyorlar.

“Pist kağıt üstünde oldukça kolay gözüküyor, ama her şeyi bir araya getirip hızlı bir tur atmak o kadar da kolay olmuyor.

“Genel olarak burada hep yakın yarışlar çıkardık. Pistin kısa olmasından dolayı en ufak bir hata bile çok büyük etkiler ortaya koyabiliyor, bu yüzden kusursuz bir iş yapmalıyız.

“İyi bir cumartesi günü geçirmek yarışta rekabetçi olmak için çok kritik olacaktır. Rakiplerimiz de burada iyi bir iş yapacaklardır, bu yüzden her şeye hazırlıklı olmalıyız.

“Umarım sorunsuz bir iş yaparız, bu şekilde her şey daha kolay olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.