Alonso: Aracı daha iyi anlayarak buraya geldik

Fernando Alonso, Avusturya Gp’sine aracı biraz daha iyi anlayarak geldiklerini ve bunu piste yansıtmak istediklerini söyledi.

Alonso: Aracı daha iyi anlayarak buraya geldik Formula1

Fransa’da hafta sonunun ilk gününden itibaren rekabetçi olamayan ve sezonun en kötü yarışı geçiren İspanyol pilot, hayal kırıklığı yaşamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Aracımızla aramızda artık daha iyi bir ilişki var ve bazı şeyleri geliştirdiğimizi düşünüyorum, ama bunu sonuca döndürmemiz gerekiyor.

“Bu pistte her şeyi bir araya getirmeniz gerekir, çünkü yapısı itibarıyla hataya pek yer vermiyor. En ufak bir kontrol kaybı sizi çok gerilere atabilir.

“Zaten buranın keyifli olmasının nedenlerinden birisi de bu. Sürekli limitleri zorlamalıyız ve bunu kusursuz şekilde yapmalıyız, ancak bu şekilde rekabetçi bir tur atabiliriz.

“Yarışa aracı en iyi şekilde hazırlamalıyız. Doğru ayarları bulduğumuz takdirde buradan puanlarla ayrılabileceğimizi düşünüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.