Wolff: Bottas daha iyi bir şansı hak ediyor

Toto Wolff, Valtteri Bottas’ın bu sene harika bir iş yaptığını ve şansın artık onun yanında olması gerektiğini söyledi.

Wolff: Bottas daha iyi bir şansı hak ediyor Formula1

Takım arkadaşı Hamilton’a göre bu sezon çok büyük şanssızlıklar yaşayan Bottas, buna rağmen performansıyla takımından takdir topluyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Valtteri’nin bu sezonki durumu geçen seneye göre çok daha iyi, ama ne yazık ki yaşadığı şanssızlıklar onu puan olarak geride bıraktı.

“Performans anlamında hiçbir eksiği olduğunu düşünmüyorum. Performansıyla ne kadar iyi olduğunu herkese gösterdi ve artık daha şanslı olmayı hak ediyor.

“Avusturya’da da takım olarak başarılı olmak istiyoruz. Kısa bir pist olduğu için pilotlarımızın hatasız bir iş yapması gerekiyor. Buradaki en ufak bir hata bizi gridde gerilere götürebilir.

“Uzun düzlüklere rağmen burada geçiş yapmak yine çok kolay değil ve bu yüzden sıralama turlarında güzel bir iş yapmamız gerekiyor. 3.DRS noktasının nasıl bir fark yaratacağını göreceğiz, umarım eğlenceli bir yarış olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.