Ricciardo: Oldukça eğlenceli bir gündü

Daniel Ricciardo, Red Bull Ring’de gayet güzel bir gün geçirdiklerini ve tempodan dolayı da mutlu olduğunu söyledi.

Ricciardo: Oldukça eğlenceli bir gündü Formula1

Günü Hamilton’ın 0.45 saniye gerisinde tamamlayan Avustralyalı pilot, sıralama turlarının çok önemli olacağını da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Genel anlamda çok eğlenceli bir gündü. Yaklaşık 1 dakika kadar süren bir tur ve bu kadar hızlı olma güzel hissettiriyor.

“Öğleden sonra, sabah seansına göre daha iyi durumdaydık ve yaptığımız ayarların işe yaradığını düşünüyorum. Bugün sıralama turları öncesinde biraz daha rekabetçi olmamız gerekiyor.

“Kerbler burada birkaç kişinin ön kanadına zarar verdi ve bu yüzden tartışma konusu olduğunu düşünüyorum. Yine de pist limitlerini bulmak için iyi bir ayırt ediciler.

“Bazı modern pistlerde bu tarz seçenekler bulunmuyor ve limitleri bulmak için bazen pist sınırlarını zorlayabiliyoruz. Genel anlamda bu pisti seviyorum, umarım güzel de bir yarış geçirebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.