Sainz: Burada iyi bir potansiyelimiz var

Carlos Sainz, Avusturya’daki ilk antreman gününün ardından iyi bir potansiyelleri olduğunu, ama hala istedikleri yerde olmadıklarını söyledi.

Sainz: Burada iyi bir potansiyelimiz var Formula1

İki antreman seansını da ilk 10’un dışında noktalayan İspanyol pilot, aracı daha iyi anlayabilirlerse, puan mücadelesinde rekabetçi olabileceklerini ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Burada çok kısa bir tur olduğu için ayarlar her zamankinden daha önemli oluyor. Hala istediğimiz seviyeye gelemdik, ama herkes çok sıkı şekilde çalışıyor.

“Yine de önümüzde hala atabileceğimiz çok sayıda tur var ve bunun bir şeyleri değiştirmesini bekliyorum. İyi bir tur için gerekenleri bulmalıyız.

“Doğru ayarlarla bile Red Bull Ring’de rekabetçi olmak kolay değil. Her şeyi bir araya getirip kusursuz bir sürüş çıkarmamız lazım. En ufak bir hata büyük kayıplara neden olabilir.

“Araçta gerekli potansiyelin olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bugünü daha verimli geçirip, her şeyin üstünden geçmeliyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.