Vettel: Daha iyi olabiliriz

Sebastian Vettel, Red Bull Ring’deki ilk antreman gününü 3.sırada noktalamasının ardından hala gelişmek için iyi durumda olduklarını söyledi.

Vettel: Daha iyi olabiliriz Formula1

Günü Hamilton’ın 0.236 saniye gerisinde tamamlayan Alman pilot, sabah seansına göre gelişme gösterse de istediği gibi Mercedesleri geçememişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Her zaman biraz daha gelişebileceğimizin farkındayım, ama genel olarak Cuma gününden memnun ayrıldım.

“Araç iyi durumdaydı, ama sıralama turları öncesinde hala yapmamız gereken bazı geliştirmeler var. Bu pistte kerblerin çok agresif olduğunu biliyorum, neyse ki bununla ilgili bir sorun yaşamadık.

“Umarım sıralama turları ve yarışta da aynı şekilde olur. Limitleri zorlamak için kerbleri kullanmamız gerekiyor ve bu yüzden ortaya çıkacak bir hasar her şeyi daha kötü bir hale getirebilir.

“Rakiplerimiz oldukça güçlü, bu yüzden her şeye hazırlıklı olmalıyız. Hava durumu da değişken olacağı için, strateji konusunda da esnek olmalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.