Son antremanlarda lider Vettel

Cuma gününün ardından hızlanan Ferrari’de Sebastian Vettel son antremanları ilk sırada tamamlarken, onu Mercedes’ten Lewis Hamilton izledi.

Son antremanlarda lider Vettel Formula1

İkilinin arasının sadece 0.029 saniye olması dikkat çekerken, 3.sıradaki Bottas ise en hızlı zamanın 0.134 saniye gerisinde kaldı.

Düne göre daha iyi bir seans geçiren ve Red Bull pilotlarını geride bırakan Kimi Raikkonen 4.sıranın sahibi olurken, motor problemi ile seansın sonlarına doğru yolda kalan Verstappen 5.sırada yer aldı.

Daniel Ricciardo öndeki 3 takımın en yavaş ismi olurken, 18 tur atan Avustralyalı pilot, lider Vettel’in de 0.8 saniye gerisinde kalmış oldu.

Geri kalanların en iyisi dün olduğu gibi Haas’tan Romain Grosjean olurken, onu takım arkadaşı Kevin Magnussen izledi.

İlk 10’u tamamlayan diğer isimler ise Carlos Sainz ve Charles Leclerc oldular. Fernando Alonso ise yine rekabetçi olamadığı seansta 14.sırada kaldı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.