Bottas: Takım güncelleştirmelerde çok iyi bir iş yaptı

Valtteri Bottas, Mercedes’in Avusturya’ya getirdiği güncelleştirmelerden memnun olduğunu ve takımın harika bir iş yaptığını söyledi.

Bottas: Takım güncelleştirmelerde çok iyi bir iş yaptı Formula1

Bugünkü son antremanları Vettel ve Hamilton’ın gerisinde 3.sırada noktalayan Fin pilot, sıralama turları öncesinde hala iyi bir yerde bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Hafta sonuna güzel bir başlangıç yaptık ve bugün de gayet rekabetçiydik. Şimdi önümüzde sadece sıralama turları var, yarışta avantajlı olmak için iyi bir grid pozisyonuna ihtiyacımız olacak.

“Takımdaki herkes güncelleştirmeler konusunda çok çalıştı ve onlara teşekkür etmemiz gerekiyor. buraya gelirken bize çok iyi bir paket hazırladılar.

“Her şey şu ana kadar beklediğimiz gibi gidiyor ve yarışta da kazanmak için savaşacağız. Bu pistte geçen sene aracın arkasında yol tutuş sorunu yaşıyordum, ama bunun da artık olmadığını görüyorum.

“Sıralama turları çok heyecanlı geçecektir. Red Bull Ring’de çok fazla viraj yok ve bu yüzden her yerde limitleri zorlayarak iyi bir tur atmalıyız. Umarım güzel bir gün olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.