Alonso: Doğru ayarları bulmamız gerekiyor

Fernando Alonso birçok yeni parçayı denedikleri seansın ardından doğru ayarları bulup, sıralama turlarında daha rekabetçi olmak istediklerini söyledi.

Alonso: Doğru ayarları bulmamız gerekiyor Formula1

Bugünkü son antremanlarda da istediği tempoyu tutturamayan İspanyol pilot, lider Vettel’in yaklaşık 1.4 saniye gerisinde 14.sırada yer aldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Özellikle Cuma günü bizim için önemliydi, çünkü çok sayıda yeni parça denedik ve bunların araca nasıl etki edeceğini görmemiz gerekiyordu.

“Bugün de ayarlar konusunda farklı şeyler denedik ve şimdi sıralama turlarına kadar en iyi seçimi yapmamız gerekecek. Ne yazık ki şu ana kadar geride kalan seanslarda istediğimiz gibi rekabetçi olamadık.

“Red Bull Ring’e 3.bir DRS alanı eklenmesi geçişler için güzel olabilir. Özellikle orta sektörde öndeki takip etmesi çok zor oluyordu ve bu yeni DRS alanı ile birlikte grup daha çok birlikte kalacaktır.

“Yağmur gelirse bizim için çok güzel olur, burada tahminler çok fazla tutmuyor ve sürprizlere açık olmalıyız. Umarım her şey istediğimiz gibi gider.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.