Vettel Sainz’dan özür diledi

Sebastian Vettel, sıralama turlarında 3 sıra grid cezası almasına neden olan olayla ilgili Carlos Sainz’dan özür diledi.

Vettel Sainz’dan özür diledi Formula1

Sainz’ın zaman turu yaptığı sırada yoldan çekilmeyen ve turunu engelleyen Alman pilot, olayın incelenmesiyle birlikte 3 sıra grid cezası alıp, 6.sıraya gerilemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

Carlos için üzgünüm. Onun turunu mahvetmek gibi bir niyetim yoktu.

“Açıkçası aynalarda onu görmedim, arkamda olduğunu bilseydim kesinlikle yol verirdim. Takımın bu konuyla ilgili bana telsizden bilgi vermesi gerekiyordu.

“Sıralama turlarıyla ilgili konuşmak gerekirse, cebimde yaklaşık 0.1 saniye daha vardı, ama bunun bir fark yaratacağını düşünmüyordum ve bu yüzden son turu atmak istemedim.

“İlk hakkımda çok zorladığım için hata yaptım ve bunu telafi etmesi çok daha zordu. Şimdi yarışa odaklanıp, güzel bir sonuç almak istiyoruz. Umarım her şey istediğimiz gibi gider.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.