Ricciardo: En iyi sıralama turum değildi

Daniel Ricciardo, seans sırasında takımla tartıştığı sıralama turlarında rekabetçi olamadığını ve daha iyi cumartesi günleri geçirdiğini söyledi.

Ricciardo: En iyi sıralama turum değildi Formula1

Verstappen ile birlikte kimin önde gidip diğerine yardım etmesi gerektiğini tartışan Avustralyalı pilot, Haas’tan Grosjean’ın da gerisinde kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“En iyi sıralama turum değildi, bu kesin.

“O anın sıcaklığı ile bana karşı adil davranılmadığını düşündüm, sonrasında Horner ve diğer mühendislerle yaptığımız toplantı sayesinde bütün resmi görmeyi başardım.

“Son turumda Max’in bana hava koridoru sağlayacağını düşünüyordum ve aynısını o da düşündüğü için bir anlaşmazlık oldu. Bunu öncesinde konuşmak gerekiyordu. Sorun bundan kaynaklandı.

“Hayal kırıklığı yaşadım, ama Verstappen’e kızgın değilim. İkimiz de olayın ardından bir şeyle dedik, ama bunlar çok normal. Ortada sadece iletişim eksikliği vardı.

“Yarışta neler yapacağımızı göreceğiz. Umarım daha rekabetçi olabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.