Raikkonen: En iyimizi yaptık, ama yeterli olmadı

Kimi Raikkonen, Avusturya Gp’si sıralama turlarında takım olarak en iyisini yaptıklarını, ama bunun Mercedes pilotlarını geçmek için yeterli olmadığını söyledi.

Raikkonen: En iyimizi yaptık, ama yeterli olmadı Formula1

 Lider Bottas’ın yaklaşık yarım saniye gerisinde 4.sırada kalan Fin pilot, Vettel’in cezası ile birlikte yarışa 3.sıradan başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Bizim için ideal bir gün değildi. Yine de elimizden geleni yaptık ve daha iyi bir sonucun pek de mümkün olduğunu düşünmüyorum.

“Son virajlarda sıkça önden kayma yaşadım ve bu yüzden istediğimiz hızı start düzlüğüne çıkarken kaybetmiş oldum. Bunu dışında her şey güzeldi.

“Tabii ki her zaman gelişebileceğimiz çok alan oluyor, ama sıralama turlarında her şeyi yaptık ve bunu kabul etmeliyiz.

“Bugün daha farklı bir gün ve yarıştaki tempomuzun daha iyi olduğunun farkındayız. Rakiplerimize göre farklı bir lastik stratejisi ile yarışa başlayacağız. Startta bunun avantajını kullanmak istiyoruz.

“Red Bull Ring bir hız pisti ve herkesin birbirine yakın olmasını bekliyorum. Eklenen DRS alanı ile birlikte geçiş şansı da artacaktır. Neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.