Verstappen: Q3’te yeteri kadar hızlanamadık

Max Verstappen, Q3’te aracın istedikleri gibi performans sergilemediğini ve bu yüzden de rakiplerinin gerisinde kaldıklarını söyledi.

Verstappen: Q3’te yeteri kadar hızlanamadık Formula1

Sıralama turlarının son bölümünde Ricciardo ile kimin önde gitmesi gerektiğini tartışan Hollandalı pilot, takım arkadaşını geride bırakmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Araç Q1 ve Q2’de gayet iyiydi, ama ne yazık ki son bölümde istediğimiz kadar hızlanamadık.

“Cuma gününden itibaren iyi bir denge bulmakta zorlanıyoruz, bu da diğerlerine istediğimiz kadar yakın olmamızı engelledi.

“Yarış temposunda bu sene hep daha iyiydik, ama yine de diğerleriyle rekabet edebilecek miyiz, emin değilim. Yeni motor modu biraz yardımcı oldu, fakat hala tam performansla bunu kullanamıyoruz.

“Geçen hafta sonundaki sıralama turlarında ben Ricciardo’nun önünde ona destek olmuştum ve bu hafta da sıra ondaydı. Bunu yarıştan önce konuşmuştuk ve ben de bu stratejiye uymak istedim.

“Şu an bu olayı arkamızda bırakıp yarışa odaklanmalıyız. Umarım kendi seyircimiz önünde güzel bir sonuç alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.