Vettel: Verstappen kazanmayı hak etti

Sebastian Vettel, Red Bull Ring’de iyi bir tempoları olduğunu, ama buna rağmen Verstappen’in kazanmayı hak ettiğini söyledi.

Vettel: Verstappen kazanmayı hak etti Formula1

Yarışa 6.sıradan başlayan Alman pilot, startta ilk viraja gelirken dışarı taşıp, birkaç sıra daha kaybetmiş, ama pitlerden sonra yumuşak lastiklerle iyi bir iş yapıp damalı bayrağı 3.sırada geçmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Çok iyi bir yarıştı. Oldukça istikrarlıydık, sonuna kadar kovaladık, ama ne yazık ki yeterli olmadı.

“Tabii ki galibiyetle buradan ayrılmak daha iyi olurdu, ama olmadı. Startta ilk viraja gelirken sıkıştım ve gidecek yerim yoktu. Dışarı açıldım ve sıra kaybettim.

“3.virajda da aynısı olunca, ilk tur benim için iyice kötüye gitti. İlk bölümlerde Haas ve Renault ile savaşmam gerekiyordu. Sonrasında pitte de biraz vakit kaybettik, ama lastikleri iyi kontrol ettik.

“Genel olarak sonuçtan dolayı mutluyum. Daha iyi olabilirdi belki, ama Max bugün zaferi hak etti ve onu tebrik etmeliyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.