Wolff: Yarışı sanal güvenlik aracında kaybettik

Toto Wolff, Avusturya Gp’sinde sanal güvenlik aracına geç tepki verebildiklerini ve bunun da yarışı kaybetmelerine neden olduğunu söyledi.

Wolff: Yarışı sanal güvenlik aracında kaybettik Formula1

Yarışı ilk iki sırada götüren Mercedes’te Bottas’ın hidrolik sorunu yaşamasının ardından çıkan sanal güvenlik aracında Ferrari ve Red Bull pilotları pite girip avantaj elde etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Yarışı çok iyi şekilde götürürken, ne yazık ki Bottas’ın yaşadığı şanssızlık sonrasında her şey birbirine girmiş oldu.

“Sanal güvenlik aracı çıktığında pistin yarısını geçmiştik ve tepki vermekte çok geç kaldık. Böyle bir durumda pite girmemiz gerekiyordu.

“Tek araç kaldığınızda mümkün olan her şeyi düşünmeniz gerekiyor. Pistin kısa olmasından dolayı bütün seçenekleri değerlendirip en iyisine karar verene kadar Hamilton çizgiyi geçmişti.

“Mercedes’te olduğum dönemdeki en kötü günümdü diyebilirim. Barcelona’da kazadan bile çok daha kötüydü.

“Yarış öncesinde herkes bize parkta gezinir gibi ilk iki sırayı alacağımızı söylüyordu, ama her şey o kadar kolay değildi. Yarış pist üstünde kazanılıyor ve biz de çok sorun yaşadık.

“Neler olduğunu anlamamız gerekiyor. Tekrar bu durumu yaşamak istemiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.