Vettel: Takım doğru olanı yaptı

Sebastian Vettel, Ferrari’nin son turlarda takım emri ile Raikkonen’i geriye almama kararının doğru olduğunu söyledi.

Vettel: Takım doğru olanı yaptı Formula1

Max Verstappen’in kazandığı Red Bull Ring’de Mercedes pilotlarının yarış dışı kalmasını iyi değerlendiren Alman pilot ve Ferrari şampiyonalarda liderliğe yükseldi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Öncelikle Max’in yarışta çok iyi bir iş yaptığını kabul etmemiz gerekiyor. Oldukça güçlüydü ve Kimi de elinden geleni yaptı.

“Ben de ikisini birden takip etmeye çalışıyordum, ama yeteri kadar yaklaşamadım ve 3.sırada yukarı çıkamamış oldum.

“Yarışta her şeyi doğru yaptığımı düşünüyorum, ama ne yazık ki sıralama turlarında aldığım ceza bana yarış galibiyetine mal oldu. Yine de buradan mutlu şekilde ayrılacağım.

“Podyuma çıkmak güzeldi, yarışta her ne kadar kazanabilecek tempomuz olsa da Max lastikleri çok iyi korudu ve bunun yanında da doğru hamleleri yaptılar.

“Takımın Raikkonen’e geriye düşme emri vermemesi çok güzeldi. Bu şekilde olmasını istemezdim, daha hızlı olup onu geçmek daha güzel olurdu.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.