Ricciardo: Bazen böyle şeyler olabiliyor

Red Bull Ring’deki yarışta motor sorunu ile yolda kalan Ricciardo, F1’e gelirken böyle şeylerin olacağını bildiğini ve yapacak bir şey olmadığını söyledi.

Ricciardo: Bazen böyle şeyler olabiliyor Formula1

Doğum gününde daha iyi bir yarış geçirmek isteyen Avustralyalı pilot, iyi puanlar alabileceği günde damalı bayrağı görememişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Bir ara yarışı ilk iki sırada bitirebileceğimiz ihtimali vardı ve genel olarak tempomuz da gayet iyiydi. Bu yüzden hayal kırıklığı yaşıyorum.

“Yumuşak lastiklere geçtiğimde işler çok iyi gözüküyordu. Kimi’nin viraj çıkışında yaptığı hata sonrasında ona atak yaptım ve her şey yolunda gidiyordu.

“Öne geçtikten sonra lastiklerde kabarcıklanma sorunu başladı ve her şey çok hızlı oldu. Pite girmekten başka çarem yoktu.

“Niye böyle olduğunu anlamamız gerekiyor. Kimi aynı lastiklerle benle aynı anda pite girmesine rağmen son turda en hızlı dereceyi elde etti. Yani benim yaşadığım sorun normal değildi.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.