Hamilton: En kötü hafta sonlarından biriydi

Lewis Hamilton, Avusturya Gp’sinde meydana gelen aksiliklerinden ardından kariyerinin en kötü hafta sonlarından birini geçirdiğini söyledi.

Hamilton: En kötü hafta sonlarından biriydi Formula1

İyi bir start alan ve Bottas’ı geçerek liderliğe yükselen İngiliz pilot, önce sanal güvenlik aracındaki hata ile geriye düşmüş, sonrasında ise mekanik sorun ile yarış dışı kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Bu şekilde puanları sokağa atamayız.

“Çok rahat şekilde kazanabileceğimiz şekilde bir yarışta büyük hatalar yaptık ve en sonunda da puansız ayrılmış olduk.

“Strateji konusunda hatasız bir iş yapmamız gerekiyor. Böyle bir yarışta daha hızlı tepki vermemiz gerekiyordu, ama ne yazık ki bunu başaramadık.

“Uzun süredir devam eden çok iyi bir dayanıklılığımız vardı ve yarışta olanlar kesinlikle kabul edilemez. Takımdaki herkes çok üzgün, bunu telafi etmemiz gerekiyor.

“Bu son zamanlarda geçirdiğim en kötü hafta sonuydu. Yine de takıma çok güveniyorum ve kısa süre içinde geri döneceğimize eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.