Alonso: Puan almayı beklemiyordum

Avusturya Gp’sinde damalı bayrağı 8.sırada geçen Fernando Alonso, pit yolunda başladığı yarışta puan almayı beklemediğini söyledi.

Alonso: Puan almayı beklemiyordum Formula1

Öncekilerin yarış dışı kalmasını iyi değerlendiren ve pist üstünde de birkaç kişiyi geçmeyi başaran İspanyol pilot, 8.olarak takımına puan kazandırmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Kesinlikle çok, ama çok mutluyum. Yarışta puan almayı beklemiyorduk, ama yarışta işler istediğimiz gibi gitti ve bu sonucu elde ettik.

“Özellikle diğerlerinin kabarcıklanma sorunu yaşaması da bize çok yardım etti. Bu sayede son turlarda biraz daha yükseldim ve 8.olmayı başardım.

“Hiç beklemediğimiz şekilde puanlar almak harikaydı. Bu sene son yarışlarda yine biraz şanssızlıklar yaşadık ve sonunda işlerin bizim istediğimiz gibi gitmesi güzeldi.

“Şimdi McLaren’in kendi evindeki yarışa gideceğiz. Umarım orada da güzel puanlar alabiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.