Bottas: Yapabileceğim bir şey yoktu

Valtteri Bottas, hidrolik basıncının kaybetmesi sonrasında yarış dışı kaldığı Avusturya Gp’sinde yapabileceği bir şey olmadığını söyledi.

Bottas: Yapabileceğim bir şey yoktu Formula1

Yarışa pole pozisyonundan başlayan Fin pilot, startta Hamilton’a geçildikten sonra ikinci sırada giderken, hidrolik basıncı sorunu ile yarış dışı kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Bu sene sahip olduğum şans, adeta kötü bir şaka gibi.

“İyi bir start alamadım patinajda kaldım ve sonrasında birkaç sıra kaybettim. 3.viraja gelirken tekrar atak yaptım ve 2.sırayı elde ettim.

“Sonrasında araç gayet iyi gözüküyordu. İyi bir tempom vardı ve aniden hidrolik basıncının kaybolduğunu hissettim. Yarış dışı kalmayı engellemek için yapabileceğim pek bir şey yoktu.

“Şimdi buna neyin sebep olduğunu inceleyip, bunun tekrar yaşanmaması için çalışmalıyız. Böyle bir yarış geçireceğimi düşünmüyordum, ama bazen işler kontrolünüzden çıkabiliyor. Ben de bunu yaşadım.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.