Klasik Otomobil Festivali’ne yoğun ilgi

10 Bine yakın kişi hafta sonunda klasik otomobillere koştu, kapıda kuyruklar oluştu…

Klasik Otomobil Festivali’ne yoğun ilgi Oto-Haber

10 bine yakın kişi hafta sonunda klasik otomobillere koştu, kapıda kuyruklar oluştu…

Klasik Otomobil Festivali’ne yoğun ilgi

Türkiye’de ilk kez organize edilen ve 500’e yakın klasik otomobil, ticari ve askeri aracın sergilendiği Uluslararası Klasik Otomobil Festivali’ni toplamda 10 bine yakın kişi ziyaret etti.

TÜYAP Fuar Merkezi’nde Antika Otomobil Federasyonu (AOF) tarafından düzenlenen ve girişinde zaman zaman uzun kuyrukların oluştuğu 3 günlük görsel şölende Mustafa Koç’un ralli otomobillerinden Ayhan Işık’a, Zeki Alasya’dan Sadri Alışık’a, Clark Gable’dan Marilyn Monroe’ya kadar birçok ünlünün kullandığı otomobiller de yer aldı.

Otomobil tutkunlarına nostalji rüzgarı estiren Klasik Otomobil Festivali’nde;  otomobilin atası sayılan 3 tekerlekli Benz modeli, Batman filminde kullanılan Batmobile, Marilyn Monroe’nun Thunderbird’ü, Kara Şimşek’te kullanılan Pontiac Transam ve Harry Potter’ın Anglia ile yalnızca 24 adet üretilen 900 bin dolarlık 1930 Cadillac V16 Coupe büyük ilgi çekti.

Ziyaretçiler klasikler arasında en pahalısını, en hızlısını, en gencini, en nadide bulunanını ve lüksünü yakında görme şansı da buldular.

Türkiye’de ve dünyada üretilen en nadide klasik otomobillerin yer aldığı festivalde birbirinden farklı şovlar ile etkinliklere de sahne oldu.

Türkiye’nin her noktasından getirilen yüzlerce klasik araç, katılımcıları en az yarım yüzyıl öncesine taşırken, ziyaretçiler birçok ünlünün otomobillerine dokundu ve bu otomobiller ile test sürüşleri de yaptı.

FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA, F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit.

Hakan Suat Sezer

Hakan Suat Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Otomobil sektöründe 30 yıldan fazla hizmet vermiş olan gerek satış, gerek satış sonrasındaki tecrübesi ile duayen konumunda bulunan Hakan Sezer hem hobi hemde hala sektörü takip etme amacıyla sitemizde editörlük ve yayın kordinatörlüğü görevinde bulunmaktadır.