Abiteboul: İyi ve kötü hafta sonları olacaktır

Avusturya’da bu sezon ilk defa kötü bir hafta sonu geçiren ve iki pilotla birden puan alamayan Renault’da Abiteboul, böyle sonuçların sezon içinde olabileceğini söyledi.

Abiteboul: İyi ve kötü hafta sonları olacaktır Formula1

Hulkenberg’in henüz 11.turda turbo sorunu ile yarış dışı kaldığı yarışta, Carlos Sainz ise lastiklerdeki titreşimden şikayet ettiği yarışı 12.sırada noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“21 yarışlık bir takvimde her zaman iyi ve kötü hafta sonları olacaktır. Bu yüzden Avusturya Gp’sini unutup, bir sonraki yarışa hazırlanmalıyız.

“Nico ne yazık ki mekanik bir sorunla yolda kaldı. Bu olmasını istediğimiz bir şey değildi, ama önüne de geçemezdik. Sainz ise iyi bir start aldı ve sanal güvenlik aracında da güzel bir strateji ile onu pite aldık.

“Sonrasında lastiklerde kabarcıklanma ve titreşim sorunu meydana geldi. Böyle olunca tekrar pite girmek zorunda kaldı ve puan şansımızı kaybetmiş olduk.

“Motivasyonumuzu kaybetmemeliyiz. Şimdi Silverstone’daki yarışa en iyi şekilde hazırlanıp, Avusturya Gp’sini telafi etmek istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.