Boullier: Alonso’nun kararlılığı bizi puana götürdü

Eric Boullier, yarışa pit yolundan başlayan ve damalı bayrağı 8.sırada geçen Fernando Alonso’nun kararlığının kendilerine puanı getirdiğini söyledi.

Boullier: Alonso’nun kararlılığı bizi puana götürdü Formula1

Sıralama turlarından istediğini alamayan Woking merkezli takım, yarışta iyi bir strateji kurmuş ve bunun yanında eline geçen şansları da iyi şekilde kullanıp puana ulaşmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Boullier şöyle konuştu.

“Fernando’nun Avusturya’daki 8.’liği onun kararlılığının ve yeteneğinin bir sonucudur.

“Yarış başlamadan önce aracında otururken yarışı 8.sırada bitireceğini düşünmüyordu, ama her şey bir araya geldi ve şansın da yardımıyla güzel puanlar almayı başardı.

“Tabii ki buna sadece şans diyemeyiz. Ferrari motorlu Leclerc’i geçmesi aracın hız konusunda iyi durumda olduğunu gösteriyor. Alonso gibi bir pilotla çalıştığımız için çok mutluyum.

“Stoffel’in yarışı 3.virajdaki olaylardan sonra çok zor bir hale girdi. Ne yazık ki yarış içinde böyle şeyler olabiliyor, ama sonrasında aracındaki hasardan dolayı rekabetçi olamadı.

“Şimdi evimizde yarışa gideceğiz ve orada da güzel bir sonuç almak istiyoruz. Umarım her şey yolunda gider.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.