Russell: Leclerc’in formu gençlere ilham veriyor

Mercedes’in genç pilotlarından olan ve Formula 2’de yarışan George Russell, Charles Leclerc’in başardıklarının gençler için çok önemli olduğunu söyledi.

Russell: Leclerc’in formu gençlere ilham veriyor Formula1

Sene başından beri harika işler yapan ve çaylak sezonunda tüm dikkatleri üzerine çeken Monacolu pilotun adı 2019 için Ferrari koltuğu ile de anılıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Russell şöyle konuştu.

“Artık Formula 1’de işlerin değişmeye başladığını görebiliyoruz. Ocon, Verstappen ve Leclerc gibi isimler başarılı olarak gençlerin eskiye göre daha iyi durumda olduğunu gösteriyorlar.

“Charles bu sene kesinlikle harika bir iş yapıyor. Önce GP3’ü sonrasında ise Formula 2’yi şampiyon bitirmişti. Ben de GP3’ü kazandım ve F2’de lider durumdayım.

“Benim bakış açımdan Leclerc’in bana göre çok iyi bir örnek olduğunu düşünüyorum ve onun yaptıklarına bakınca, ben de kendi kariyerim için umutluyum.

“Mercedes ve Force India ile testlere çıkıyorum ve bunlar oldukça yararlı oluyor. Umarım en kısa zamanda Formula 1’de yarışmaya başlayabilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.