Hulkenberg: Silverstone’daki serimi sürdürmek istiyorum

Nico Hulkenberg, Silverstone’da devam eden üst üste puan alma serisini sürdürerek yarışı iyi bir yerde bitirmek istediğini söyledi.

Hulkenberg: Silverstone’daki serimi sürdürmek istiyorum Formula1

2012’den bu yana İngiltere Gp’lerinden puan almayı başaran Alman pilot, son olarak Vettel’in son turda yaşadığı sorunla birlikte yarışı 6.sırada bitirmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Silverstone benim sürüş tarzıma çok iyi uyan bir pist. Yüksek hızlı virajlar, yüksek downforce seviyesi ve iyi bir yol tutuş, benim için uygun şartları bir araya getiriyor.

“Son 5 yıldır burada puan alıyorum ve bu da yarış öncesinde bana moral veriyor. Şu an için işler yolunda ve Avusturya’daki sorunları telafi etmeliyiz.

“Maggots, Becketts ve Chapel virajları gerçekten sürüş açısından çok büyük bir keyif veriyor. Modern Formula 1 araçlarının sınırlarını zorlamak için harika bir pist.

“Fiziksel olarak da çok yüksek G kuvvetleriyle mücadele etmemiz gerekiyor ve bu hiç de kolay değil. Her şeyiyle çok talepkar bir pistte yarışacağız ve umarım geçen yarışı telafi edebilecek güzel puanlar alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.