Wolff: Tekrar savaşmaya hazırız

Toto Wolff, Avusturya’da yaşanan kötü olayların ardından Silverstone’da tekrar galibiyet için savaşmaya hazır olduklarını söyledi.

Wolff: Tekrar savaşmaya hazırız Formula1

İki araçla birden mekanik sorunla yolda kalan Mercedes, hibrit çağına geçildikten sonra ilk defa böyle bir sorunla karşılaşmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Motorsporları bazen çok acımasız olabiliyor, bunu özellikle Avusturya Gp’sinde en iyi şekilde görmüş olduk.

“Böyle zor zamanlarda takım olarak daha çok bir arada olup, buna atlamaya çalışıyoruz. Yine aynı şeyi yapacağız, arka arkaya yarışların olması da böyle kötü bir sonucu unutmak için bize yardım edecektir.

“Yenilgiye rağmen ortaya iyi bir karakter koyduğumuzu düşünüyorum. Hataların sorumluluğunu aldık ve şimdi bunları analiz edip, tekrarlamasını engellemeliyiz.

“İki pilotumuz da sorunlara rağmen iyi bir duruş sergiledi. Silverstone’a muhtemelen son yıllardaki en kötü durumda geldik, ama bunun bir önemi yok. Elimizden geleni yapıp, buradan galibiyetle ayrılmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.