Verstappen: Podyuma çıkmak güzel olur

Avusturya’da sezonun ilk galibiyetini alan Max Verstappen, bu güzel sonucu Silverstone’daki podyumla devam ettirmek istiyor.

Verstappen: Podyuma çıkmak güzel olur Formula1

Son üç yarışta podyuma çıkan ve bu konuda kariyerinin en iyi serisini yakalayan Hollandalı pilot, şampiyonada takım arkadaşı Ricciardo’nun 3 puan gerisinde bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Silverstone harika bir pist ve burada sürüş yapmaktan çok keyif alıyorum.

“Çok tarihi bir pist olmasının yanında, yüksek hızlı virajlarda gitmek aracın sınırlarını görmek açısından gerçekten harika bir fırsat.

“Burada daha önce de podyuma çıktım ve bunu tekrarlamayı çok istiyorum. Tabii ki biraz da yağmur olursa, her şey daha güzel olabilir.

“Takımın fabrikasına yakın olduğumuz için mutluyum, bu sayede herkese daha yakın olabileceğiz ve onların da desteğiyle güzel bir sonuç için daha motive olacağımıza eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.