Alonso: Ben sadece aracı sürüyorum

Fernando Alonso, Eric Boullier’nin takımdan ayrılmasıyla ilgisinin olmadığını ve tek işinin aracı sürmek olduğunu söyledi.

Alonso: Ben sadece aracı sürüyorum Formula1

Hafta başında sürpriz şekilde takımdan ayrıldığı belirtilen Eric Boullier’nin alınan başarısız sonuçlardan dolayı böyle bir karar aldığı ve yerine Gil de Ferran’ın getirildiği açıklanmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Olanlarla ilgli sizden daha fazla bir şey bilmiyorum. Ben sadece aracı kullanıyorum ve daha fazlasıyla ilgilenmiyorum.

“Zak’e %100 güveniyorum, Eric’e %100 güveniyordum. Daha doğrusu bütün patronlarına tam olarak güvendim, çünkü takım içindeki bütün bilgiye sahip kişiler onlar ve benim tek işim aracı sürmek.

“18 yıldır bu spordayım ve bu takımdaki çoğu mühendisten daha uzun bir süre. Bu yüzden geri bildirimler konusunda onlara yardım ediyorum.

“Zak’e çok güveniyorum. Sonuçta o aracı dizayn etmiyor, zamanında Flavio da aracı dizayn etmiyordu, ama onların liderlik özelliği takımın daha iyiye gitmesi konusunda hep yardımcı oluyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.