Ricciardo: Silverstone’da yarışmak heyecan verici

Daniel Ricciardo, Formula 1’deki ilk yarışına çıktığı Silverstone Gp’sinde yarışmanın kendisine her zaman heyecan verdiğini ve buradan güzel bir sonuçla ayrılmak istediğini söyledi.

Ricciardo: Silverstone’da yarışmak heyecan verici Formula1

2011 yılında HRT ile F1 kariyerine başlayan Avustralyalı pilot, 2014’te bu pistte podyuma çıkmayı başarsa da sonrasında bunu tekrarlayamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Formula 1’deki ilk yarışım Silverstone’da olduğu için bu pist benim her zaman yarıştığım en özel yerlerden biri olacak.

“Yüksek hızlı virajları olan çok akışkan bir pist ve böyle bir yerde aracı test edebilmek gerçekten harika. Copse, Maggots ve Becketts gibi harika virajlar var. Bu yarış için oldukça heyecanlıyım.

“Buradaki havayı her zaman sevdiğimi söyleyemem, ama bazen şans sizinle olur, bazen de olmaz. Yine de burada gerçekten muhteşem bir seyirci grubu var ve onların önünde yarışmak harika bir duygu.

“Umarım her şey istediğimiz gibi gider ve güzel bir yarış çıkarabiliriz. Buradan en azından podyumla ayrılmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.