Raikkonen: Takım emri büyütülmemeli

Kimi Raikkonen, bir noktada takım emrinin geleceğini bildiğini ve bunu anlayışla karşılaşacağını söyledi.

Raikkonen: Takım emri büyütülmemeli Formula1

Avusturya’daki yarışta Vettel’in hemen önünde 2.olan Fin pilot, herkesin takım emri beklemesine rağmen Ferrari’nin böyle bir hamle yapmaması ile birlikte önce kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Ferrari’de değişen bir şey yok. 2007’de ilk buraya geldiğimden beri sistem aynı şekilde işliyor ve artık buna alışığım.

“Bunu sadece gazeteciler büyük bir meseleymiş gibi ortaya getiriyor. Takım emirleri şampiyonanın bir bölümünde illa ortaya çıkacaktır ve bunu kabul etmeliyiz.

“Bununla ilgili bir sorunum yok, ama son yarışta böyle bir şey gündeme gelmedi. Daha sezonun yarısına yeni geliyoruz ve sonlara doğru bunu görebiliriz.

“2019’da neler olacağını bilmiyorum, Ferrari ile devam edip etmeme konusunda bir kararımız yok. İlerleyen zamanlarda her şey net ortaya çıkacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.