Lauda: Verstappen’i almaya çalıştık

Niki Lauda, geçen yıl Max Verstappen’i Mercedes’e katmak için uğraştıklarını, ama bunu başaramadıklarını söyledi.

Lauda: Verstappen’i almaya çalıştık Formula1

Helmut Marko’nun kendilerinden daha hızlı davrandığını belirten Lauda, bu yüzden Hollandalı pilotu ellerinden kaçırdıklarını belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lauda şöyle konuştu.

“Evet, gerçekten de Verstappen ile anlaşmak için uğraştık, ama ne yazık ki Red Bull bu konuda bizden daha hızlı davrandı.

“2017’nin yazında babası ve Max ile birlikte çok sayıda görüşmemiz oldu. Hamilton harika bir pilot, ama onun üzerinde baskı oluşturabilecek birine ihtiyacı var. bu sayede pist üstünde neler yapabileceğini herkese gösterebilir.

“Şu an Bottas bu konuda iyi bir iş yapıyor. Pist üstünde geçen seneye göre çok daha istikrarlı ve onun performansından memnunuz.

“Ne yazık ki bu sene çok sayıda şanssızlık yaşadı. Umarım ilerleyen yarışlarda bu konuda daha iyi şansa sahip olabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.