Ricciardo: Yeterince hızlı değiliz

Daniel Ricciardo, Silverstone’daki ilk antreman gününün ardından diğerlerine cevap verebilecek kadar hızlı olmadıklarını söyledi.

Ricciardo: Yeterince hızlı değiliz Formula1

Günü lider Vettel’in 0.856 saniye gerisinde 5.sırada noktalayan Avustralyalı pilot, rekabetçi olmaktan uzak bir görüntü sergilemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Sıcaklıklar Silverstone için normalin biraz üstündeydi ve böyle bir duruma pek alışkın değiliz. Normalde Temmuz’da bile buraya kayak ceketi getiriyorum.

“Ne yazık ki ilk günde yeteri kadar hızlı değildik. Birkaç konu üzerinde durup onları geliştirmek istiyoruz. Bugün uzun bir gün olacak ve sıralama turlarına kadar daha iyi olmamız gerekiyor.

“Böyle sıcak şartlarda lastikleri koruyabilmek sıralama turu ve yarış için çok önemli olacaktır. Açıkçası bugünden çok bir şey bekleyebileceğimizi düşünmüyorum. Eğer sıralama turlarında 3.çizgide yer alırsak, lastikleri nasıl uzun süre koruyabileceğimizi bulmamız lazım.

“En eğlenceli şey ise DRS açık şekilde ilk virajı geçmekti. Bunu çok sevdim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.