Alonso: Güzel bir ilk gündü

Fernando Alonso, 6.sırada geçirdiği ilk günün ardından her şeyin kendileri adına güzel başladığını söyledi.

Alonso: Güzel bir ilk gündü Formula1

Verstappen’in kazasının ardından öndeki boşluğu iyi değerlendiren İspanyol pilot, çok iyi bir tur atarak geri kalanların en iyisi olmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Bizim için kesinlikle oldukça olumlu bir Cuma günüydü.

“Gelecek dönemlerle ilgili bazı parçaları denediğimiz için ilk seansta biraz vakit kaybetmiş olduk. Öğleden sonra ise tamamen buraya konsantreydik ve çok iyi turlar atmayı başardık.

“Son 11 günde 3 kez yarıştık ve aracın performansını biliyoruz. Buraya gelirken de bu kadar kısa bir sürede bir şeylerin değişmesini beklemiyorum.

“Orta bölümde herkesin birbirine çok yakın olmasını bekliyorum. 0.2 saniye sıralama turlarında her şeyi değiştirebilir, bu yüzden hata lüksümüz yok.

“Yeni asfaltı beğendim, daha fazla yol tutuş var ve 3.DRS noktası da yarışta biraz daha fazla geçiş imkanı sunacaktır. Tüm bunları düşününce keyifli bir yarış olmasını bekliyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.