Vettel: Kimin önde olduğunu söylemek zor

Sebastian Vettel, Britanya Gp’sindeki ilk antreman gününü lider tamamlamasına rağmen, gerçek tabloyu sıralama turlarında göreceklerini söyledi.

Vettel: Kimin önde olduğunu söylemek zor Formula1

En yakın rakibi Hamilton’ın yaklaşık 0.2 saniye önünde yer alan Alman pilot, yarış temposunda da iyi gözüküyordu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Mevcut durumu değerlendirmek zor. İlk günü daha çok veri toplamakla geçirdik ve diğerlerinin de bu şekilde çalıştığına eminim.

“Yine de en önemli olan güzel bir Cuma günü geçirmiş olmamız ve araçta yaptığımız değişiklikler çok iyi şekilde çalışıyor. İyi bir ritim bulmayı başardık.

“DRS alanı ilgili de çok sayıda yorum yapılıyor. Bunun nasıl bir etkisi olacağını da göreceğiz, sanırım en iyi yarışta göreceğiz.

“Yeni asfalt çok iyi hissettiriyor. Havanın da bu kadar sıcak olmasını beklemiyorduk ve bu da bizim için güzel bir sürpriz oldu. Umarım iyi bir sıralama turu geçirip, yarışta avantajlı olabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.