Raikkonen: Daha iyisi olabilirdi

Kimi Raikkonen, sıralama turlarında pole pozisyonuna çok yakın olmalarına rağmen, attığı turdan daha iyisini yapabileceğini söyledi.

Raikkonen: Daha iyisi olabilirdi Formula1

Lider Hamilton’ın yaklaşık 0.1 saniye gerisinde 3.olan Fin pilot, son hakkında en azından Bottas’ı geçerek Ferrari için önemli bir sonuç elde etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Tam olarak mutlu olduğumu söyleyemem.

“Sanırım bugün her şey bizim elimizdeydi ve genel olarak da iyi bir tempomuz vardı, ama ne yazık ki çok küçük farklarla geride kaldık.

“16.virajda ön lastikler kilitlendi ve orada şansımı kaybettim. Aracın yarın da çok daha iyi olmasını bekliyorum.

“Hava çok sıcak ve bu özellikle lastikler için çok zorlayıcı olacaktır. Bu yüzden lastikleri yarış için kontrol etmek Avusturya’da olduğu gibi kazanmak için çok kritik olabilir.

“Amacımız kazanmak olacaktır ve bunun için güçlü bir yerde olduğumuzu düşünüyorum. Önümüzde uzun bir yarış var ve neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.