Bottas: Yaptığım hatalar beni mücadeleden uzaklaştırdı

Valtteri Bottas, sıralama turlarında yaptığı hataların, ön gruptaki savaştan uzaklaşmasına neden olduğunu söyledi.

Bottas: Yaptığım hatalar beni mücadeleden uzaklaştırdı Formula1

İlk hakların ardından 3.sırada kalan Fin pilot, sonrasında turunu istediği gibi geliştiremeyince Kimi Raikkonen’in de gerisine düşmüş oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Açıkçası hayal kırıklığı yaşıyorum. İyi bir hızımız vardı ve son iki virajda yaptığım hatalardan dolayı rekabetçi bir tur atma şansımı kaçırdım.

“16.viraja çok derin girdim ve burada yaklaşık 0.2 saniye kaybettiğimi düşünüyorum, bu hatalar olmasaydı pole pozisyonu için savaşabilirdim.

“Ferrariler oldukça hızlıydı ve yarışta da onlarla hız olarak aynı yerde olacağımızı düşünüyorum. İki takım arasında çok yakın bir yarış olacak ve özellikle start kritik olabilir.

“Avusturya’da kabarcıklanma sorunundan dolayı lastikleri kontrol etmek çok kritik olmuştu, burada da hava sıcaklığı yüksek ve aynı sorunu yaşamamamız gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.