Leclerc: 9.’luk harika hissettirdi

Charles Leclerc, bu sezon ikinci kez Q3’e çıkmasından dolayı çok mutlu olduğunu ve 9.’luğun harika hissettirdiğini söyledi.

Leclerc: 9.’luk harika hissettirdi Formula1

Geri kalanların en iyisi olmak için Haas pilotlarını çok zorlayan Monacolu, iyi bir tur atmasına rağmen 9.sırada kalsa da, bunun çok iyi bir sonuç olduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Leclerc şöyle konuştu.

“3.antremanlard bizim için harika geçmişti ve Haasların önündeydik, ama sıralama turlarına daha iyi geldiler.

“Yine de günün sonunda Q3’e kalıp 9.olmak muhteşem bir sonuç oldu. Çok iyi bir takım çalışmasıydı ve herkese teşekkür ederim.

“Şimdi yarışa odaklanmalıyız. İlk 10’da kalıp puan almaya devam etmek istiyoruz, bunu yapabilecek potansiyelimiz var ve iyi bir strateji ile her şeyi daha güzel olabilir.

“Pist özellikle lastikler için oldukça agresif ve onları korumak kolay olmayacaktır, umarım sorunsuz bir yarışla buradan puanla ayrılabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.