Verstappen: Düzlüklerde çok vakit kaybediyoruz

Max Verstappen, Red Bull düzlüklerde rakiplerine göre yaklaşık 1 saniye kaybettiğini kötü sonucun bundan kaynaklandığını söyledi.

Verstappen: Düzlüklerde çok vakit kaybediyoruz Formula1

Aradaki güç farkına rağmen yine de performansından memnun olduğunu ifade eden Hollandalı, yarıştan daha fazlasını beklediğini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Sıralama turlarında göstermiş olduğumuz performanstan memnunum, aracı antremanlardan sonra biraz daha iyi bir hale getirmeyi başardık.

“Eğer düzlüklerde yaklaşık 1 saniye kaybediyorsanız burada rekabetçi olmanız çok zor, Ferrari ve Mercedes bu yüzden favori olarak gözüküyorlar. Amacımız podyuma çıkmak olacaktır.

“Günün sonunda 5.olmak iyiydi, öndekilerle aramızda 0.8 saniyelik bir fark var ve biraz daha beygir gücüne sahip olsaydık hiç fena olmazdı.

“Sıradan bir yarışta 5-6 olacağımızı düşünüyorum, ama olaylı bir yarış olursa stratejik hamlelerle üst sıraları zorlayabiliriz. Lastikler yine çok kritik bir rol oynayacaktır, umarım her şey istediğimiz gibi gider.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.