Alonso: Sezonun en iyi sıralama turuydu

Fernando Alonso, Q3’e kalamadığı Silverstone sıralama turlarının bu seneki en iyi performanslarından biri olduğunu söyledi.

Alonso: Sezonun en iyi sıralama turuydu Formula1

Bu pistte daha önce iki kez kazanan İspanyol pilot, 13.sıradan yarışa başlayacak olmasına rağmen, günü mutlu bitirdiğini belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Sıralama turları bu sene içinde şüphesiz en iyi olduğumuz seanstı ve bundan dolayı oldukça mutluyum.

“Bugünkü yarışta puan almak için çok iyi bir şansımız olduğunu düşünüyorum. En azından pistin temiz tarafından start alacağım ve istediğimiz lastikle başlama özgürlüğümüz olacak.

“Ne kadar iyi ya da kötü olacağımızın farkındayız. Aracımız burada en iyi durumda olmasa da en azından bütün potansiyelini açığa çıkarabiliyoruz.

“Hockenheim ve Macaristan’da güncellemelerle birlikte daha iyi olmayı hedefliyoruz. Haas ve hatta Sauber ile yarışabilmek için 0.2 – 0.3 saniyeye daha ihtiyacımız olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.