Ricciardo: Hayal kırıklığı yaşıyorum

Daniel Ricciardo, Q3’te DRS kullanamamasının kabul edilemez olduğunu ve bu yüzde hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

Ricciardo: Hayal kırıklığı yaşıyorum Formula1

Düzlüklerde zaten rakiplerinin çok gerisinde olan Red Bull’da Avustralyalı pilot, DRS’yi de kullanamayınca büyük farkla geride kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Sıralama turları benim için zorlu ve hayal kırıklığı doluydu. Q3’te 4.ve 6.virajlar arasında ne yazık ki DRS çalışmadı ve bu yüzden önemli bir vakit kaybetmiş oldum.

“Silverstone’da iyi bir beygir gücüne sahip olmadığını takdirde rekabetçi olmanız da çok zorlaşıyor, artık çoğu viraj tam gaz geçiliyor ve bu yüzden her şey motora bakıyor.

Zaten düzlüklerde çok vakit kaybederken, bir de DRS’yi kaybetmek benim için hiç iyi olmadı. Yarışın da çok kolay geçeceğini düşünmüyorum. Eğer tek pit stopla biten bir yarış olursa şansımız azalacaktır, diğer türlü her şey olabilir.

“Ferrari ve Mercedeslerin çok gerisindeyiz, bu yüzden olaylı bir yarış olmasını istiyoruz, aksi takdirde 5-6’dan ileri gidemeyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.