Verstappen: Arada F1 – F2 farkı vardı

Max Verstappen, Renault motorunun Ferrari ve Mercedes ile kıyaslandığından çok yavaş kaldığını ve Formula 2 aracıyla sürüyormuş gibi hissettiğini söyledi.

Verstappen: Arada F1 – F2 farkı vardı Formula1

Silverstone’da yarışı 5.götürdüğü sırada mekanik sorunla yolda kalan Hollandalı pilot, bütün hafta sonu boyunca öndekilerle aynı tempoyu tutturamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Bütün yarış boyunca lastikleri kontrol altında tutmaya çalıştım, ama bu yeterli değildi. Diğerlerine göre çok daha yavaştık.

“özellikle düzlüklerde bu kadar geride kalmamız çok kötü hissettirdi, buraya gelirken böyle bir drama yaşayacağımızı düşünmüyordum.

“Tek pit stopla yarışı bitirmek istiyordum ve güvenlik aracı bu yüzden bize çok yardım etti, aksi takdirde lastikler dayanmayacaktı.

“Güvenlik aracından sonra Kimi ile olan mücadelemiz çok güzeldi gayet keyif aldım, ama ne yazık ki düzlüklerde bu kadar yavaş olmak hayal kırıklığı yarattı.

“Sanki farklı bir seride yarışıyor gibiydik. Öndekiler Formula 1 aracı ile yarışırken, biz Formula 2 aracında gibi hissettik.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.