Bottas: Büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum

Valtteri Bottas, son bölümüne lider girdiği yarışı 4.sırada tamamladığı için büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

Bottas: Büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum Formula1

Güvenlik aracı periyodunda pite girmeyen ve liderliğe yükselen Fin pilot, sonrasında eski lastikleriyle oraya tutunmakta zorlanmış ve 4.’lüğe gerilemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Açıkçası hayal kırıklığı yaşıyorum, ilk sıradan sonunculuğa gerilemek istediğim bir şey değildi. Bu sezon bunu çok kez yaşadım.

“Diğerleri pite girerken biz risk alıp dışarda kalmayı denedik. Başlarda işe yaramış gibiydi ve Sebastian’ı arkada tutabiliyordum, ama sonrasında lastikler iyice bitti ve onlarda da sıfır set yumuşak lastikler vardı.

“Tek pit stopun çok zorlu olacağını biliyorduk, liderliği kaybetmemek için elimden gelen her şeyi yaptım, ama ne yazık ki yeterli olmadı.

“Eğer güvenlik aracında pite girseydim yarışta rahat şekilde 2.olabilirdim, ama bu kumarı oynadık ve sonunda kaybettik. Artık bunu düşünmenin bir anlamı yok.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.