Allison: Şampiyonluk hala bizim elimizde

Mercedes teknik direktörü James Allison, takımlar şampiyonasında hala iplerin ellerinde olduğunu ve kazanmak için son yarışa kadar zorlayacaklarını söyledi.

Allison: Şampiyonluk hala bizim elimizde Formula1

Bu sezon geride kalan 10 yarışta 5 kez pole pozisyonu ve 3 kez de en hızlı tutu elde eden Mercedes, Ferrari’ye göre bu alanlarda daha iyi olsa da şampiyonada 20 puan geride bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Allison şöyle konuştu.

“Bu spor beklenmeyen olaylar konusunda hiç olmadığı kadar iyi durumda.

“Mercedes takımının bir üyesi olarak yarışın bizim için çok zor geçtiğini söylemeliyim. Lewis kazanabilecek hıza sahip olmasına rağmen yarışı 2.sırada noktaladı.

“İlk turdaki talihsiz olay dışında güvenlik aracı da bize zor anlar yaşattı. Valtteri’nin lastikleri iyi durumdaydı ve pist üstü avantajını elde etmek istedik. Tabii Ferrari’de sıfır set yumuşak lastiklerin olması işleri biraz daha zor bir hale getirdi.

“Şimdi kalan 11 yarışta elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekiyor. Hala şampiyon olabilecek hıza sahibiz ve buna inanıyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.