Ricciardo: Sezonun en kötü yarışlarından biriydi

Daniel Ricciardo, Red Bull için Silverstone’da sezonun en kötü yarışlarından birisinin geride kaldığını ve bunu analiz etmeleri gerektiğini söyledi.

Ricciardo: Sezonun en kötü yarışlarından biriydi Formula1

Özellikle düzlüklerde rakiplerinin çok gerisinde kalan Milton Keynes merkezli takım, Verstappen’in mekanik sorunla kaldığı yarışta, Ricciardo ile 5.olup 10 puan almıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Yarışta en iyi şekilde ifade etmem gerekirse adeta ayaklarımız yoktu. Diğerlerine yakalamak için en önemli şey buydu ve yapabileceğimiz bir şey olduğunu düşünmüyorum.

“Güvenlik aracından sonra yarış tekrar başladığında Ferrari ve Mercedesleri takip edebilecek kadar hızlı değildik. Kısa süre içinde farkı açabiliyorlardı.

“Sonlara doğru lastiklerinde sorun yaşayan Bottas’ı geçmeye çalıştım, ama yakınına geldiğimde sanki onunla lastiklere sahip gibiydim ve atak yapacak kadar yakın olamıyordum.

“Sanırım Monaco’dan sonraki en kötü yarışımızdı. O zafer benim için çok özeldi, ama bunun son olmasını istemiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.