Alonso: Sıralama turlarında daha iyi olmalıyız

Fernando Alonso Silverstone’da bir kez daha yarış temposunda çok iyi olduklarını gösterdikleri, ama sıralamalarda istedikleri yerde olmadıklarını söyledi.

Alonso: Sıralama turlarında daha iyi olmalıyız Formula1

Yarışa 13.sıradan başlayan İspanyol pilot, ilk turlarda zorlansa da güvenlik aracı sonrasında iyi bir sürüşle damalı bayrağı 8.sırada geçmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Sonuçtan dolayı oldukça mutluyum. Açıkçası bizim için kolay bir yarış olmadı, ama sonunda buradan puanla ayrılmak harikaydı.

“Güvenlik aracı çıktığında yumuşak hamura geçmenin bize avantaj sağlayacağını biliyorduk, bu yüzden puana tutunmak için agresif bir hamle yaptık ve işe yaradı.

“Kevin ile yaşananlar olmasaydı, belki 6.’lık için bir şansımız olabilirdi, ama artık bununla ilgili değiştirebileceğimiz bir şey yok.

“Cumartesi günü de sıralama turlarının en zayıf noktamız olduğunu ve yarışta diğerleri ile aynı tempoda olabileceğimizi söylemiştim. Bu alanda gelişirsek yarışlarda çok daha rekabetçi olabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.