Brawn: Vettel Silverstone’da çok önemli bir zafer elde etti

Ross Brawn, Sebastian Vettel’in Silverstone’da elde ettiği zaferin şampiyonanın geri kalanı için çok kritik olduğunu söyledi.

Brawn: Vettel Silverstone’da çok önemli bir zafer elde etti Formula1

Son 5 yıldır Mercedes’in kazandığı yarışta Vettel’in kazanmasının kırılma noktası olmayacağını ifade ederken, kalan yarışların çok heyecanlı geçeceğini ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Brawn şöyle konuştu.

“Sebastian Britanya Gp’sindeki zaferi ile birlikte kariyerindeki 51.galibiyete ulaştı ve Alain Prost ile birlikte bu alanda 3.sıraya yerleşti. Bu onun ne kadar iyi bir pilot olduğunu da gösteriyor.

“Silverstone’daki bu zaferin sezonun geri kalanı için bir kırılma noktası olacağını düşünmüyorum. Daha 11 yarış var ve her şey kısa sürede içinde değişebilir. Bunu sezon içinde de gördük.

“Psikolojik olarak da Vettel kendi evindeki yarış öncesinde çok kritik bir zafer elde etti. Bunun ona moral vereceğine eminim.

“Yine de Lewis’in de ne kadar hızlı olduğunu gördük. Eğer startta geriye düşmeseydi çok daha farklı şekilde bir yarış görebilirdik. Şimdi önümüzde yarışlarda bu iki ismin nasıl savaşacağını göreceğiz. Bizi keyifli bir bölüm bekliyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.